
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Pitch | 1 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 6 |
Stock: 5
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29597
Ext.Price$0.29597
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29597 | $0.29597 |
| 10 | $0.28992 | $2.89920 |
| 25 | $0.28791 | $7.19775 |
| 50 | $0.28591 | $14.29550 |
| 100 | $0.28392 | $28.39200 |
